Turuncu Halk Sağlığı Dergisi 10. Sayı - Katkı Çağrısı

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Turuncu Halk Sağlığı Dergimizin 10. sayısı için yayın ekibi olarak yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turuncu Halk Sağlığı Dergisi, Halk Sağlığı Çalışma Kolumuzun bir yayınıdır. Bu yayında Yerel Birliklerimizin Halk Sağlığı Çalışma Kolu tanıtımlarına, KÇG yazılarına ve çeşitli konularda içerik yazılarına yer veriyoruz. Turuncu Halk Sağlığı Dergisi Yayın Ekibi olarak Turuncu Halk Sağlığı Dergisi 10. Sayı Katkı Çağrısı'nı açtığımızı sizlere duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz!

Turuncu Halk Sağlığı Dergisi'ne 2021-2022 senesi içerisinde gelen en önemli yenilik ISSN kodunu barındırmamızdır. Yayınımızda bulunan ISSN kodu sayesinde dergimizde yayımlanmak üzere kabul alan yazılar Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak resmi bir makale değeri taşıyıp yazarların CV'lerine ekleyebileceği, başkaları tarafından kaynakça olarak kullanılabileceği bir niteliğe sahip olacaktır.

 

Katkı kuralları, 

  • Forma başvurularak gönderilen katkının tüm yayın hakları TurkMSIC, Halk Sağlığı Çalışma Kolu bünyesinde bulunan Turuncu Halk Sağlığı Dergisi'ne aittir. Katkı gönderen yazar bunu kabul etmiş olur.
  • Yapılan katkılarda intihalin (alıntı oranı) %20'yi geçmesi halinde Turuncu Halk Sağlığı Dergisi Yayın Ekibi yazarlarla iletişime geçecek ve intihal oranının bu üst limite indirgenmesi istenecektir.
  • Yapılan katkıların 11 font büyüklüğünde 2 sayfayı geçmemesi gerekmektedir.
  • Katkıların kabul ve red süreci tamamen Turuncu Halk Sağlığı Dergisi Yayın Ekibi ve Ulusal Halk Sağlığı Takımı'nın kararlarına bağlıdır.
  • İletilen katkıda herhangi bir dil, din, ırk ve cinsiyet ve cinsel yönelime yönelik küçümseyici ifadeler ve nefret söylemlerinden, siyasi söylemlerden, kişi, kurum, kuruluş ve grupları hedef gösteren söylemlerden tamamen uzak durulmalıdır. Aksi halde yazı değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Aklınıza takılan her türlü soru, öneri ve geribildirim için bizlere ulaşmaktan çekinmeyin !

En içten sevgilerimizle,  

Turuncu Halk Sağlığı Dergisi Yayın Ekibi 

 

Form Tarihleri
-