Mandalina Gazetesi Katkı Çağrısı

Değerli Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

 
Mandalina Gazetesi Yayın Ekibi olarak gazetemizin 2021-2022 sayısı için çalışmalara başladığımızı büyük bir mutlulukla bildiriyoruz! Mandalina Gazetesi, Halk Sağlığı Çalışma Kolunun bir yayınıdır. Bu yayında yerel birliklerimizin Halk Sağlığı Çalışma Kolu bünyesinde gerçekleştirdiği etkinliklere, ülkemizde son dönemde yaşanan halk sağlığı alanındaki gelişmelere, eğlenceli bulmacalara, gönüllülerimizin göndermiş olduğu çeşitli konularla ilgili yazılara yer verilir. Mandalina Gazetesi 2021-2022 sayısı için katkı çağrımızı açtığımızı bildiriyor, bizlere göndereceğiniz katkıları heyecanla bekliyoruz!

Gazetemize yapabileceğiniz katkılar:

1-) Halk Sağlığı Çalışma Kolu bünyesinde yerelinizde gerçekleştirdiğiniz bir ya da birden fazla etkinliği etkinlik sırasında çekilmiş fotoğraflar eşliğinde tanıtabilirsiniz. (Yayın ekibimiz oylamasıyla en yaratıcı olarak seçilen etkinliğin gerçekleştiği yerel birliğe ödülümüz olacaktır.)

2-) ‘Benim Gözümde SCOPH’ köşemiz için  Halk Sağlığı Çalışma Kolu ile ilgili düşüncelerinizi ve bu çalışma kolunun sizin için ne ifade ettiğini anlatabilirsiniz. (Halk Sağlığı Çalışma Kolu dışındaki çalışma kollarımızın gönüllülerinden de alacağımız katkılar bizi çok mutlu edecektir.)

3-) Halk sağlığı alanında yaptığınız bir araştırma varsa veya bir araştırma sürecine dahil olduysanız yazınızı bizimle paylaşabilir, gazetede araştırmanızı tanıtabilirsiniz.

4-) Edebiyat köşesi için  yazmış olduğunuz öyküleri, şiirleri, anıları; çizdiğiniz karikatürleri, resimleri ve illüstrasyonları bizimle paylaşarak gazetemizde yer edinebilirsiniz.

5-) Halk Sağlığı alanında çalışmakta olan değerli hocalarınızdan gazetemizde yayınlanmak üzere  yazı yazmalarını rica edebilir, bizleri de değerli hocalarımızın yazıları ile onurlandırabilirsiniz.

6-) Yerel birliğinizin bulunduğu şehirde gezebileceğimiz yerleri tanıtan gezi yazıları yazabilirsiniz ve bu sayede okurlarımız için bir gezi rehberi oluşturmamıza yardım edebilirsiniz.

7-) Gazetemizde yer almasını istediğiniz halk sağlığı konuları ile ilgili (küresel sağlık problemleri, Türkiye’deki halk sağlığı problemleri ve politikaları, vs.) yazılı ya da görsel katkılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

8-) Halk Sağlığı Çalışma Kolu direktörleri için planlanmış olan LPO Kankalık Sistemi bünyesinde gerçekleştirdiğiniz çalışmaları anlatabilir, bu süreçteki deneyimlerinizi ve bu sistemle ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

9-) Yukarıda belirtilen konular harici başka bir konuda içerik paylaşmak isterseniz de bizimle iletişime geçip içerik önerinizi ve içeriğinizi paylaşabilirsiniz.

Siz değerli gönüllülerimize örnek olması için geçmiş yılların sayılarını buradan inceleyebilirsiniz. 
 

Yukarıda belirttiğimiz maddeler kapsamında oluşturacağınız her alandan içeriği bu form üzerinden bizlere 30 Mart 2022 23.59 tarihine kadar iletebilirsiniz.

Katkı kuralları:

  • Forma başvurularak gönderilen katkının tüm yayın hakları TurkMSIC, Halk Sağlığı Çalışma Kolu bünyesinde bulunan Mandalina Gazetesi’ne aittir. Katkı gönderen yazar bunu kabul etmiş olur.
  • Yapılan katkılarda intihalin (alıntı oranı) %20'yi geçmesi halinde Mandalina Gazetesi Yayın Ekibi yazarlarla iletişime geçecek ve intihal oranının bu üst limite indirgenmesi istenecektir. 
  • Katkıların kabul ve red süreci tamamen Mandalina Gazetesi Yayın Ekibi ve Ulusal Halk Sağlığı Takımı'nın kararlarına bağlıdır.
  • İletilen katkıda herhangi bir dil, din, ırk ve cinsiyet ve cinsel yönelime yönelik küçümseyici ifadeler ve nefret söylemlerinden, siyasi söylemlerden, kişi, kurum, kuruluş ve grupları hedef gösteren söylemlerden tamamen uzak durulmalıdır. Aksi halde yazı değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  • Aklınıza takılan her türlü soru, öneri ve geribildirim için bizlere ulaşmaktan çekinmeyin !

 

En içten sevgilerimizle,  


Mandalina Gazetesi Yayın Ekibi 

Form Tarihleri
-